CARTES ALS REGIDORS
agenda
Autor: Marc
Categoria: Proposta
Data: dimecres, 06 novembre del 2019
Destinatari:
Rosa Trenado Sánchez
REGIDORA DE L'ÀREA DE MEDI AMBIENT, DE DESENVOLUPAMENT INDUSTRIAL I INNOVACIÓ, I DEL SERVEI DE MOBILITAT I VIABILITAT I
Rosa Trenado Sánchez
Pas de vianants al carrer Antoni Bori

Hola,

Ja fa uns mesos vaig sol.licitar un pas de vianants a la cruïlla dels carrers Antoni Bori amb Alfons XII, donat que és una zona on els cotxes passen a gran velocitat i no hi ha cap accés peatonal, llevat d'anar a la cruïlla anterior/posterior. Això provoca que constantment hi passin vianants amb perill d'ésser atropellats.

Prego es procedeixi com considereu que pugui facilitar el pas dels vianants per aquesta cruïlla, ja sigui amb un pas de vianants o amb un semàfor, abans que sigui massa tard i haguem de lamentar algun accident.

Moltes gràcies. 


Resposta

27/11/2019

Benvolgut Marc,


En primer lloc, agrair s'hagi posat en contacte amb l'Ajuntament a través d'aquest mitjà de participació ciutadana.


Referent a la seva sol·licitud, l’informo que estudiarem la seva proposta ja que, encara que no és un encreuament de vehicles pròpiament dit, sí que es tracta d’un itinerari de vianants el qual s’hauria de regular semafòricament.


Cordialment,


Rosa Trenado Sánchez

Regidora de Medi Ambient, de Desenvolupament Industrial i Innovació i

Mobilitat

Regidora del Districte 2



Nova carta


Participació ciutadana
Ajuntament de Badalona Pl. Assemblea de Catalunya, 9-11, 93 483 26 00