CARTES ALS REGIDORS
agenda
Autor: Laura Tramuns
Categoria: Queixa
Data: divendres, 13 setembre del 2019
Destinatari:
Ruben Guijarro Palma
REGIDOR DE L'ÀMBIT DE GOVERN, TERRITORI
Ruben Guijarro Palma
bassals a la rambla

Bon dia, 

 

des de fa molt temps cada vegada que plou, a la Rambla, just davant de l'aquari s'hi fan uns bassals que algunes vegades triquen més d'una setmana en desaparèixer.  El problema, jo que un dia vaig estar empenyent l'aigua amb una escombra cap als laterals per poder jugar allà, crec que és de fàcil solució,seria fent una regata tot just tocant a la pared que és cap on va dirigida l'agua degut al pendent que fa el terra.

A veure si hi podem fer alguna cosa, i ja de pas, veient les fotos que adjunto, recordar a la gent que passeja gossos que la gespa no és cap pipi can.

Salutacions i gràcies, 

Laura Tramuns 




Fes clic a la imatge per a veure-la en una finestra nova

Resposta

21/01/2020

Hola Laura,


En primer lloc,  volia demanar-te disculpes per la tardança en la resposta i agrair el teu interès.


En refrència al que ens comentes, evidentment hi ha un problema d’embassament d’aigües degut a les pendents del paviment que desde el Servei de Manteniment d’Espais Públics tenen present i miraran de solucionar-ho el més aviat possible.



Salutacions cordials,

Rubén Guijarro Palma
Regidor de l'àmbit de Govern i Territori




Nova carta


Participació ciutadana
Ajuntament de Badalona Pl. Assemblea de Catalunya, 9-11, 93 483 26 00